Slzy se nehodí

28. června 2013 v 22:30 | Ela |  Psaníčka nikomu
Moře je dostatečně slané. Dostatečně. Nepatří se přisolovat pokožku nadbytečnou várkou slz. Pro nic.

Upřímně, jsem s to přiznat si, že jsem idiot ve věci vyjádření svých pocitů. Jediné mé vyjádření je brek, ketrý se snažím ukrýt před lidmi. To jsem vážně takové nedospělé tele. Je mi ze mě vskutku zle.
Kdyby za každou velku kulatou slzu za promrhanou chvíli byla perla, byla bych dnes již boháč.
Vím, jsem hloupá.
Vím, život má pro mě esa v rukávu.
Jenže také vím, že bych tak ráda šla. Ale nešla jsem, protože se to nehodí. Nehodilo se to ve středu, nehodí se to ani dnes, Nehodí se to nikdy. Nezbývá mi, než brečet s trochou snahy potichu do polštáře a doufat, že se to zlomí.
Jsem husa, vím. Jedna hloupá husa neschopná poradit si se životem. Co na tom, že se snažím potlačit to všechno. Stejně mi bude v hlavě šrotovat těch deset písmen. A otázka, proč jsem nikam nešla. Protože se to nehodí. Protože nemůžu. Protože je mi to blbé vůči mamě. Protože. Nikdy jsem nemyslela, že slzy bezmocné lítosti budou tak horké.
Co by, kdyby. Nemusela jsem nic říci. Co by, kdyby, tisíc otázek. Nic to není. Jen ta hlava si bude říkat: 'Vždyť nemám hrb na zádech.' A bude si to opakovat do nekonečna. Možná kdyby.
Možná kdybys ty, hlavo hloupá, neplakala nad rozlitým mlékem. Nad rozlitým mlékem, které ses
tak usilovně snažila nerozlít. Nad rozlitým mlékem, které neumíš utřít. Pravda, kdybys to uměla, nepláčeš již dávno nad ním. Ale ty to neumíš.
A tak se ti slzy jako hrachy, slzy s příchutí kozích rohů, kutálejí po tváři. Můžš si sice číst knížky, ale nenalezneš v nich radu. Nenalezneš radu ani v rádci, neboť tomu se bojíš cokopliv říci. A tak jen sedíš a brečíš.
Můžeš si tisíckrát opakovat za pádu němých slz, že láska je slabost, která vede ke zlu. Můžeš. Ale byť je to, co je to, a i když víš, že je to pouze nesmysl nemající dlouhého trvání, je mi jasné, že posloucháš ráda, že jsi miláček. Miláček někoho, kdo není rodina.
Ano, vím, neměla bych brečet pro to, co nic neznamená. A toto nic neznamená, jen šest bláznivých mincí za starost.
Co na tom, že tom, že ty slzy pro nic jsou hořčejší než pelyněk. Když se neumím vyjádřit, tak ať platím.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama