Vánoce XXL

24. prosince 2012 v 13:15 | Ela |  Psaníčka nikomu

Vánoční stromeček se rok od roku zvětšuje. Zvětšuje se i množství jídla a snad i množství dárků. Bylo by vážně naivní myslet si, že když se v říjnu a listopadu stěhujeme, že budeme mít méně dárků než kdy dřív. Kardinální blbost. A přesně z toho důvodu začínám nesnášet Vánoce.


Snažím se nebulet jak malá holka. Ale moc mi to nejde, nebo spíš vůbec. Ani mě nemotivuje fakt, že při tom vypadám odporně a že je mi zima. Jsem prostě pitomá. Když teda "brečím kvůli úklidu". A shniju zaživa. Tak ať. Bude to lepší než ty hrozné Vánoce.
Šetřím na dárcích. No kolik mám na nich minout? Co mám dávat lidem, co všechno mají? Knížky? Prosím vás, kdo v dnešní době touží po vzdělání. Navíc to ani snad nejde, protože těch dárků musí být především HODNĚ. Hodně. Tak. Vlastně všeho musí být hodně. Hodně salátu, hodně ryby, hodně čokolády, hodně ořechů. Hodně dárků. Hodně, hodně, hodně.
Je vlastně zázrak, že nejsme vlečeni do kostola na půlnoční mši. Stejně bych nešla. Ne, že bych nedržela dnes modlitební knížku v ruce, ale víte, jak to je. Nevěřím tomu, že má smysl chodit do kostela jednou za rok, ne to o Vánocích.
Vlastně si říkám, co jsem komu provedla. Vánoce jsou přece svátky klidu, míru a pokoje. Už tomu jsou minimálně dva roky, co jsem nervózní a bulím jako malá holka. Možná, že jsem jen nestabilní bordelář. A nebo mám jen XXL emoce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 allmylo allmylo | 27. prosince 2012 v 9:57 | Reagovat

Ale no tak, nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř.:)
Buď ráda, že jseš chytrá a hezká holka a nebreč. Někdo to jistojistě ocení. Jednou.
Zatím si užívej, že máš kolem sebe přátele.

2 keepon keepon | Web | 21. ledna 2013 v 18:00 | Reagovat

To, co se během posledních let stalo z Vánoc, se snad už Vánocemi ani nedá nezvat. To období upřímně nenávidím. Je to jen nafouknutá reklamní bublina. Člověk se sice vydře na pár dní ze školy, ale doma se stejně věčně v jednom kuse hádáme, takže to vyjde nastejno. A nebo ještě hůř.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama