Velké děti a malí dospělí

14. října 2012 v 21:14 | Ela |  Dlažba, co neznamená svět
Nespokojeně sedím v zářivě zeleném triku u stolu a snažím se neohryzat propisku. Opět se trápím s překladem angličtiny, a překvapivě se opět jedná o angličtinu školní. Bifľošské honění bodů, bifľošské honění bodů. Asi z toho jednoho krásného dne zemřu.


Jsem z toho všeho taková nesvá. Nevím, jestli je to pouze těmi prezentacemi nebo odporem ke všem cvičením, seminářům a tak. Přijde mi, že mi nějak chybí motivace k radosti, nebo cosi podobného. Ne, že by mi vadilo se učit, to rozhodně ne. Spíš tam chybí takové to nadšení a touha něco dokázat. A hlavně, honíme se za tisíckami bodů, že.

K tomu si připočtěme fakt, že aktuálně nesnáším lidi. Vážně, nejradši bych některé zaškrtila, nebo alespoň zavřela do temné kobky a nechala je tam, nechť se udáví svým rozumem. Já už totiž nemůžu poslouchat ty kecy o těstovinách se špenátem, to, že se mám stěhovat v nákupním vozíku, to, jak se šije, to, jaké budou svatební šaty. A taky to, jak se mám učit. V takových momentech bych nejradši utekla, i kdyby to znamenalo, že musím proskočit okénko u tramvaje. Jenže já neuteču, to se přeci nedělá. Musíme se chovat civilizovaně a dospěle.

Je mi z toho zle. Zle. Zle. Nemám pocit, že bych neuměla vařit, péct, uklízet (ehm, to možná neumím tak excelentně), ale nechápu, proč musím být degradována na naprosté nic. Nerozumím tomu, proč bych neměla chodit na předtermín, když zkouška je od slova zkusit. Nevím, proč by se mi mělo lhát. Hmm. Nejradši bych všechny tyto hrozné existence vymazala ze života, nebo je alespoň odtiskla kamsi hodně daleko. Tak daleko, aby mi nevadily v závodění o státních svátcích, v bojích o místa a ve hře o přízvuky. Já se při tom závodění totiž aspoň směju.

A to by bylo tak všechno na téma skuhrání nad angličtinou a dospělostí. Ve středu se snad sejdu s kamarádovou-nevím-jestli-ještě-frajerkou. A víte, co je na tom nejlepší? S ní se aspoň nebudu muset chovat ultra-super-dospěle. A rozplynout se nad těstovinami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama