Nechť sněží!

27. října 2012 v 22:38 | Ela
Měla bych poreferovat o prvním sněhu. Když už to tedy přišlo.
Drobné vločky se snášely z oblohy. Ohromné trakaře se řítily k zemi. Vítr si pohrával se směrem jejich letu, stejně tak, jako si pohrával se zelenými listy na topolu. Tak přišla zima ještě předtím, než stihl dorazit bílý kůň.
Napadá mě jediné? A nezkomplikuje to víno? Duh.


Možná bych se měla začít chovat jako racionálně uvažující tvor. Ten sníh mě nenalákal k tomu, abych vyrazila ven, nýbrž jen k přemítání, jaké všechny učebnice z knihovny bych si mohla půjčit. Myslím, že bych se měla uklidnit a přestat být tolik posedlá knihovnou. A sezením v ó-co-nejpřednějších řadách na přednáškách. I když v pátek jsem nikde vepředu neseděla. Otráveně jsem se rozvalovala v zadních řadách s občasnými záchvaty kašle (a upoutáním pozornosti spolužáků, nechtěně samozřejmě) u té hrozné frašky, o které jsem věděla, že fraškou bude, neboť mi to bylo před hodinou řečeno.
Ale nebyla žádná konverzace poté. Ticho tam.

Možná bych se sebou měla vážně něco dělat. Například bych měla začít snášet lidi. Nemyslet si, že jsou pitomí. Tedy ne, že bych si to myslela o všech, to nikdy, ale flákači mi pijí krev. I když čím jsem já, když jsem půlku dne věnovala čtení nějakých pitomých fanfiction. Místo toho, abych se třeba učila, duh.
Nebo házela sněhové koule na projíždějící auta. Jestli tedy tak nesnáším lidí.

Možná bych měla méně mlčet. Možná bych se měla víc smát. Možná bych si neměla myslet, že je všechno, co mám správně, tak jednoduše pitomé (i když tomu tak doopravdy je), možná bych měla trávit víc času rozhovory o ničem a možná bych měla trávit méně času v knihovně. Jo, asi bych se měla přestat chichotat nad hloupým rozhovorem o slově "másna", utopit koťata, pít víno a vyndat z pláště tu pinzetu. Jo, měla bych přestat pozorovat roztápějící se břečku a pak bych si možná také měla uvědomit, co vlastně chci.
Tedy kromě toho, že bych jednoho člověka nejraději viděla s kudlou v zádech, parce que je ne parlai pas francais. Duh.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Orida Orida | Web | 29. října 2012 v 15:18 | Reagovat

NE! Nič také! Žiadny sneh. Ešte je naň času dosť....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama